ŻEGNAJ LATO NA ROK...

15 wrzesień 2019

W sobotę, 14 września br., w godzinach popołudniowych na placu szkolnym odbył się szkolno-sołecki piknik pod szyldem „Pożegnanie lata”. Swoją obecnością zaszczycili nas liczni goście: Wójt Gminy Psary – Pan Tomasz Sadłoń wraz z małżonką, Sekretarz Gminy Psary – Pani Mirella Barańska-Sorn, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Psarach – Pani Anna Nagły, Radny Powiatu Będzińskiego – Pan Przemysław Krasoń, Radny Gminy Psary – Pan Robert Zieliński, Sołtys Gródkowa – Pan Tadeusz Majerczyk z żoną, wieloletnia Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Emilii Gierczak w Gródkowie – Pani Bożena Wieczorek, Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Psarach – Pan Tomasz Kot wraz z drużyną strażacką, Kapela Gródków, Zespół Śpiewaczy „Nasz Gródków”, przedszkolaki i uczniowie szkoły wraz z rodzicami, nauczyciele i pracownicy szkoły, społeczność lokalna.
Po powitaniu gości przez Dyrektora Szkoły – Panią Beatę Polaniecką, Wójta Gminy Psary - Pana Tomasza Sadłonia oraz Sołtysa Gródkowa – Pana Tadeusza Majerczyka, nastąpiła część artystyczna oraz rozstrzygnięcie konkursów, wraz z wręczeniem dyplomów i nagród.
Na szkolnym korytarzu zostały wystawione prace uczniów, które zostały wykonane na: konkurs plastyczno-historyczny: „Wrzesień 1939”. Z kolei obok wejścia do szkoły znajdowało się stoisko, gdzie przyjmowane były wypieki na konkurs: „Najciekawsze ciasto z owocami”.
Zebrani goście mogli obejrzeć występ grup przedszkolnych i zespołów klasowych prezentujących piosenki i układy taneczne. W programie artystycznym znalazły się: solowe utwory muzyczne w interpretacji Amelii Bochenek, Emilii Bączkowskiej i Mariusza Jaksendera, utwór na skrzypce wykonany przez Nikodema Stępnia, taniec towarzyski w aranżacji Kamili Starzyńskiej i Artura Grabary oraz pokaz szkolnego zespołu cheerleaderek. Na scenie wystąpiła także Kapela Gródków oraz zespół śpiewaczy „Nasz Gródków”.
Dla dzieci oraz dorosłych przygotowane i udostępnione zostały: Matematyczna Gra Terenowa, kącik plastyczny ze sztalugami, tor przeszkód dla najmłodszych, urządzenie do tworzenia baniek mydlanych, gry i zabawy ruchowe na boisku szkolnym, kącik malowania buziek i tworzenia tatuaży, kącik rysowania kredą na chodniku. Do dyspozycji najmłodszych był szkolny plac zabaw, a także kram z zabawkami i watą cukrową.
Wszyscy zgromadzeni na festynie mieli okazję spróbować regionalnych smaków. Dla gości dostępne było stoisko z ciastami, herbatą i kawą, które można było nabyć za symboliczną opłatę, a z których dochód przeznaczony zostanie na potrzeby szkoły. Poczęstunek obejmował także potrawy regionalne, takie jak: bigos, chleb ze smalcem i ogórkiem.
Spotkanie było okazją do miłego, wspólnego spędzenia czasu w sobotnie popołudnie. Uroczystość miała na celu: zaprezentowanie różnorodnych pasji, poznanie bogactw i smaków regionu, wspieranie idei podtrzymywania zwyczajów i tradycji, integrację środowiska szkolnego i społeczno-lokalnego oraz wspieranie więzi międzypokoleniowych.
Słoneczna pogoda, dobiegające zewsząd wesołe dźwięki oraz uśmiechy na twarzach uczestników wskazywały jednoznacznie, iż impreza się udała. A już za rok trzecia odsłona szkolno-sołeckiego pikniku w Gródkowie. Dziękujemy za obecność i zapraszamy ponownie.

Marta Koronowicz

GALERIA