WYCIECZKA DO CENTRUM LEONARDA DA VINCI W CHĘCINACH

04 październik 2019

W środę 02 października 2019 r. uczniowie klas I – III w ramach edukacji przyrodniczej wybrali się na całodniową wycieczkę do Centrum Leonarda da Vinci w Podzamczu koło Chęcin, gdzie poprzez doświadczenia i zabawę z wykorzystaniem nowoczesnych interaktywnych eksponatów poznawali tajemnice otaczającego je świata.
Uczniowie mieli okazję podziwiać wspaniałe fizyczne modele odtworzone na podstawie projektów autorstwa Leonarda da Vinci – wielkiego wynalazcy i artysty. Obejrzeli wystawę „Człowiek – niezwykła maszyna”, która pokazywała pięć czynności życiowych człowieka (oddychanie, bicie serca, reakcje na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie), które utrzymują organizm w stanie biologicznej równowagi. Korzystali ze stanowisk multimedialnych i mechatronicznych, mogli zmierzyć przyspieszenie na bieżni, sprawdzić pojemność płuc, zobaczyć jak przepływa krew w żyłach, a także dowiedzieć się, co należy robić, aby dbać o środowisko. Każdy znalazł tam coś dla siebie, mógł wszystkiego dotknąć, sprawdzić jak działa, a co najważniejsze poprzez wspaniałą zabawę zapamiętać.
Dzieci uczestniczyły również w warsztatach na temat „Czy grzyby rosną tylko w lesie?”, podczas których badali czy wszystkie gatunki grzybów posiadają kapelusze. Poprzez wykonanie ciekawych doświadczeń dowiedzieli się, jakie kształty i kolory mają grzyby, czy należą one do świata roślin, a także, co to są drożdże i do czego są wykorzystywane. Poznali jak ważną rolę odgrywają te organizmy w środowisku przyrodniczym i życiu człowieka.
Dzień pełen atrakcji i niezapomnianych wrażeń zakończony został zjedzeniem pysznego obiadu w restauracji „Da Vinci” i powrotem do swoich domów.

GALERIA