TENIS STOŁOWY

14 lipiec 2018

Tenis stołowy to jedna z najbardziej technicznych dyscyplin sportu. O jakości gry i osiąganych wynikach decydują elementy tj. serwis i odbiór, praca nad odpowiednim kątem rakietki, czucie piłki a wśród najmłodszych stopień zaangażowania, pasja i radość z gry.  Przygoda z tenisem stołowym w naszej szkole trwa już kilka lat.

Realizujemy program własny zajęć tenisa stołowego i każdego roku udowadniamy, że w tej dyscyplinie sportu jesteśmy bardzo mocni, zarówno indywidualnie jak i drużynowo. Cieszy nas, że starsi koledzy i koleżanki potrafią utrzymać wysoką formę, ambitnie pracują i doskonalą się, by zwyciężać w dobrym stylu. Możemy pochwalić się wieloma sukcesami. Każdego roku wygrywamy Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Psary w kategorii dziewcząt i chłopców, zdobywając przy tym najwyższe miejsca indywidualnie. Awansując do dalszych rozgrywek, nasza szkoła niejednokrotnie reprezentowała gminę na zawodach szczebla powiatowego i rejonowego. Do największego sukcesu drużyny chłopców  możemy zaliczyć zdobycie wysokiego V miejsca w finale wojewódzkim.

KINGA Ćwintal, nauczycielka wf