AMBASADOROWIE SZKOŁY

Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. Emilii Gierczak w Gródkowie przyznaje honorowy tytuł AMBASADOR SZKOŁY W GRÓDKOWIE w uznaniu pozaszkolnych sukcesów uczniów w różnych dziedzinach nauki, sportu i sztuki.


Artur Grabara

uczeń klasy IV B trenuje taniec towarzyski od dwóch lat. Artur trenuje w klubie uczniowskim Perfect Będzin działającym przy szkole tańca "Akcent" w Będzinie.

W tym roku szkolnym uczestniczył w sześciu Ogólnopolskich  Turniejach Tańca Towarzyskiego: w Rędzinach, Będzinie, Mysłowicach, Czeladzi, Siemianowicach Śląskich, Poraju i Siewierzu zajmując trzykrotnie pierwsze miejsce w kombinacji tańców latynoamerykańskich i standardowych.

Obecnie posiada klasę taneczną G.

Jego ulubionym tańcem jest latynoamerykańska cha-cha.


Nikodem Stępień

jest uczniem Szkoły Podstawowej w Gródkowie i Państwowej Szkoły Muzycznej w Będzinie.  Z wielką pasją rozwija swoje zainteresowania i zdolności muzyczne w klasie Pani mgr Kaliny Szczyrby. Jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.  Tylko w roku szkolnym 2017/18 zdobył:

 1. III nagroda w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Vivaldi 340 objętym Honorowym Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

18-21 kwietnia 2018r. Wieliczka

 1. II miejsce w  konkursie „Mały czy duży wirtuoz?”                                             

12-14 marca  2018r. Warszawa

 1. II miejsce w XIII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz

22-23marca 2018r. Jasło

 1. Wyróżnienie w XIV Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Grażyny Bacewicz organizowanym przez CEA

16-18 kwietnia 2018r. Wrocław

 1. Wyróżnienie w V Ogólnopolskim Cieszyńskim  Konkursie Skrzypcowym (CEA)

20-22 kwietnia 2018r. Cieszyn

 1. Wyróżnienie w IX Włocławskich Spotkaniach Skrzypcowych  objętych Honorowym Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz  Patronatem Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej                          

24-26 kwietnia 2018r. Włocławek

 1. Wyróżnienie w XIV Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków

21-23 marca 2018r. Rybnik


Antonina Pogoda

Antonina Pogoda to młoda, ale już utytułowana gimnastyczka. Na co dzień trenuje w Akademii  Gimnastyki Artystycznej AKS Niwka Sosnowiec. Ma na swoim koncie znaczne osiągnięcia. Ostatnie z nich to: złoty medal za układ z obręczą na Międzynarodowym Turnieju Poznańskie Koziołki, brązowy medal na Międzynarodowych Zawodach Fenix Cup w Kijowie, 4 miejsce na zawodach PECS CUP HUNGARY, 4 miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska


Krzysztof Staropilny

Krzysztof Staropilny trenuje TAEKWON-DO  w Klubie Sportowym MISTRAL Wojkowice od 2015 roku. Pierwszy raz uczestniczył w zawodach Taekwon-do Polish Open Cup w Opolu już w 2016 roku. W 2017 roku brał udział w zawodach krajowych w Opolu i  międzynarodowych zawodach w Krakowie.

        Rok 2017 zakończył na ogólnopolskich zawodach Silesian Mistral Open Cup gdzie zdobył całe podium w swojej kategorii wiekowej:

 • I miejsce w konkurencji Techniki Specjalne,
 • II miejsce w konkurencji Soft Stick,
 • III miejsce w konkurencji Techniki Szybkościowe,       

W czerwcu br. brał udział w zawodach międzynarodowych TAEKWON-DO ITF w Będzinie i zakończył je z trzema srebrnymi medalami w konkurencjach:

 • techniki szybkościowe,
 • walki semi-hogo,
 • techniki specjalne.

Kolejne zawody przed nim.