MPOTĘGA

21 marzec 2020

Nasza szkoła starała się o dofinansowanie biorąc udział w Ogólnopolskim Programie Potęga. Komisja konkursowa wybierała najlepsze projekty wśród 598 zgłoszeń. Nasz projekt pokazał innowacyjne, nieszablonowe podejście do nauki matematyki i otrzymaliśmy dofinansowanie w V edycji mPotęgi.

mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi i pokazuje im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Program ma także zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu. Liczymy, że pokazanie matematyki w kreatywny, atrakcyjny sposób będzie impulsem do wprowadzenia dzieci i młodzieży w przyjazny świat matematyki i logiki.

W ramach projektu uczniowie wzięli udział w zajęciach pozalekcyjnych pokazujących obecność matematyki w otaczającym ich świecie. Przykłady z życia codziennego uświadomiły im, że matematyka może być zrozumiała i potrzebna na co dzień. Działania były realizowane w formie warsztatów, zajęć terenowych, wycieczek, lekcji muzealnych w 6 blokach tematycznych: w kuchni , w lesie, w muzeum , w sklepie, w biurze podróży, w urzędzie gminy. Uczniowie pracowali metodami aktywnymi i praktycznymi, indywidualnie i grupowo. W ramach projektu uczniowie wzięli udział w wycieczkach tematycznych.