SPECYFIKA NASZEGO PRZEDSZKOLA

08 luty 2021

1. Poruszamy się w bezpiecznej przestrzeni – przedszkole jest usytuowane w nowym segmencie spełniającym wszelkie normy i przepisy gwarantujące bezpieczny pobyt dzieci. Drzwi wejściowe i każda sala są monitorowane. Posiłki z własnej kuchni są transportowane do sal. Przy każdej z sal jest łazienka. Działa elektroniczne rejestracja czasu pobytu dziecka w przedszkolu. Nasi rodzice codziennie otrzymują informacje o tym, co ich dzieci robiły w danym dniu, jakie prace wykonały, czego się nauczyły.

ZOBACZ WIĘCEJ2. Dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu – mamy do dyspozycji nowoczesny plac zabaw, korzystamy również z boiska i  altanki. Jeśli pogoda pozwala, codziennie spacerujemy. Jeśli nie możemy wyjść na zewnątrz, nasze sale zamieniają się w tory przeszkód.

ZOBACZ WIĘCEJ3. Bawimy się i uczymy często w nowatorski sposób – codziennie korzystamy z bardzo wielu ciekawych pomocy. W każdej sali mamy tablicę multimedialną, a nawet tzw. tajemniczą wyspę z podłogą interaktywną. W każdej grupie uczymy się kodowania i pracujemy z robotami. Realizujemy program „DoDoTok” tzn. że język angielski towarzyszy nam przez cały dzień, w czasie wszystkich naszych czynności. Nie boimy się eksperymentować, nawet jeśli czasem trzeba się ubrudzić.

ZOBACZ WIĘCEJ4.  Chętnie spotykamy się z gośćmi, od których możemy się wiele dowiedzieć  - systematycznie przynajmniej dwa razy w roku proponujemy dzieciom warsztaty tematyczne – przyrodnicze, zdrowotne, kulinarne, muzyczne, naukowe. Mamy stałą współpracę z Teatrem Dzieci Zagłębia. Poznajemy również zawody naszych rodziców.

ZOBACZ WIĘCEJ5. Żyjemy blisko natury – sąsiedztwo lasu sprawia, że często prowadzimy w nim zajęcia terenowe, nie tylko spacerujemy. Obserwujemy przyrodę i zachodzące  w niej zmiany. Opiekujemy się ptakami i naszym drzewkiem, które posadziliśmy.

ZOBACZ WIĘCEJ


ROZPOCZNIJ EDUKACYJNĄ PODRÓŻ RAZEM Z NAMI!