GAWĘDA O KSIĄŻCE

15 styczeń 2023
Mamy w naszej szkole wielu miłośników książek. Lubią czytać, przeglądać książki a także opowiadać o nich i polecać innym. Chętni uczniowie klas IV-VI wzięli udział w Booktalkingu, czyli gawędzie o książce. Uczestnicy spotkania mogli przenieść się w magiczny świat Charlesa Dickensa wspólnie czytając wybrane fragmenty "Opowieści wigilijnej". Wszyscy uczniowie w interesujący sposób przedstawiali postać głównego bohatera i okoliczności, w których się znalazł.
Ta ponadczasowa opowieść skłania do refleksji nad tym, co w życiu każdego człowieka powinno być najważniejsze, jakimi wartościami należy się kierować, by nasze życie stało się lepsze i piękniejsze.
Gawęda o książce wzbudziła zaciekawienie, z wielką uwagą i skupieniem uczniowie wysłuchali czytanej powieści. Ze szczególnym zainteresowaniem uczestników spotkała się prezentacja fragmentów lektury w języku angielskim w wykonaniu Zosi i Patryka. Niepowtarzalny klimat tej niecodziennej lekcji wzbogaciła odpowiednia scenografia, słodki poczęstunek, aromatyczna herbatka i oprawa multimedialna.
Natomiast uczniowie klasy VI, Hanna Stanek i Michał Borciuch, reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie ” Booktalking, czyli gawęda o książce” organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach. Miło nam poinformować, że Michał otrzymał wyróżnienie za niezwykłą interpretację fragmentu „Opowieści wigilijnej”. Hani i Michałowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.