ŚLUBUJEMY- UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA

28 wrzesień 2023
Każdego roku w progach naszej szkoły witamy nowych pierwszoklasistów. Pierwsze tygodnie to czas na poznanie szkoły, jej zwyczajów, zdobycie nowych wiadomości i umiejętności. Wszystkie te działania mają przygotować dzieci do wielkiego wydarzenia – ślubowania.
Ten szczególny dzień odbył się w naszej szkole 28 września 2023r.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Psary p. Tomasz Sadłoń, sekretarz Gminy p. Mirella Barańska-Sorn, sołtys Gródkowa p. Tadeusz Majerczyk, radny p. Robert Zieliński, dyrektor Domu Dziecka p. Zenon Piwko, przewodnicząca Rady Rodziców p. Anna Małecka-Zmarlak oraz grono pedagogiczne.
Pierwszoklasiści w obecności swoich najbliższych rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali przygotowany program artystyczny. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami, aby zasłużyć na pasowanie i miano ucznia klasy I. Pierwszoklasiści recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz zatańczyli belgijkę.
Wszystkie dzieci udowodniły, że znają zasady zachowania w szkole, wiedzą co to znaczy być kulturalnym na co dzień, jak dbać o swoje bezpieczeństwo oraz, że znają swoją Ojczyznę i są gotowe do zdobywania wiedzy.
Zaproszeni goście oraz dumni ze swoich pociech rodzice nagrodzili dzieci gromkimi brawami. Następnie w podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klasy pierwszej złożyli przysięgę i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Aktu pasowania symbolicznym piórem dokonała Dyrektor pani Beata Polaniecka. Tym samym pierwszoklasiści zostali włączeni do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Emilii Gierczak w Gródkowie.
Na koniec uroczystości małym bohaterom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy, legitymacje, książeczki, rożki obfitości, sketching boardy oraz czekolady.
Po części oficjalnej dzieci wraz z rodzicami i gośćmi udali się na słodki poczęstunek.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów oraz samych przyjemnych chwil spędzonych w szkole, a rodzicom gratulujemy tak zdolnych pociech.
Fot. ze strony Gminy Psary