ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI- SZKOŁA DO HYMNU!

11 listopad 2023
To jeden z tych wyjątkowych dni w roku, który ma swój ceremoniał. W tym dniu przychodzimy uroczyście ubrani, a biało-czerwone emblematy podkreślają jego patriotyczny charakter. Najważniejszym momentem dnia jest wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. To naprawdę niesamowity moment, gdy o 11:11, tak jak w całej Polsce, mury szkoły aż trzęsą się od dziecięcych głosów wyśpiewujących z przejęciem wszystkie cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Dzisiaj słychać nas było aż w kosmosie!
Usłyszeć można było również znane piosenki legionowe i żołnierskie. Ton wspólnemu śpiewaniu nadawał chórek dziewczyn z kl. VI. W odpowiedni nastrój wprowadzały nas komentarze Judyty, Hani i Nadii. Pozwalały na przypomnienie najważniejszych faktów dotyczących polskiej walki o niepodległość. W finale uczniowie klas I i III wykonali przepiękny taniec do słów: „Od morza, aż do Tatr - to Polska, to mój świat”.
Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli zaśpiewać dzisiaj razem z nami i uczestniczyli w spotkaniu: „Z pieśnią patriotyczną przez dzieje Polski”.