PIERWSZY DZIEŃ WYCIECZKI DO KOTLINY KŁODZKIEJ

22 maj 2024
Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od wizyty w Kopalni Złota w Złotym Stoku. Ta historyczna kopalnia, działająca już od średniowiecza, zachwyciła nas swoją bogatą historią i tajemniczymi korytarzami. Przewodnik opowiedział nam o dawnych metodach wydobycia złota oraz o trudach życia górników. Mieliśmy okazję zobaczyć unikatowe maszyny i narzędzia używane do wydobycia kruszcu oraz niezwykły podziemny wodospad. Dużą atrakcją był tu el krasnala.
Kolejnym punktem naszego programu była Twierdza Kłodzka, imponująca budowla wzniesiona na przełomie XVII i XVIII wieku. Już na pierwszy rzut oka robi wrażenie swoim rozmiarem i strategicznym położeniem na wzgórzu. Zwiedzanie twierdzy rozpoczęliśmy od wejścia na punkt widokowy, skąd rozpościerał się piękny widok na całe miasto Kłodzko oraz okoliczne góry. Przewodnik opowiedział nam o historii twierdzy, jej roli obronnej oraz o licznych bitwach, które miały tu miejsce. Spacerowaliśmy wśród potężnych murów i bastionów, a także mieliśmy okazję przejść przez podziemne korytarze minerskie, które kiedyś służyły do celów obronnych.
Obie atrakcje były niezwykle interesujące i pozwoliły nam lepiej zrozumieć bogatą historię Kotliny Kłodzkiej. Wycieczka była nie tylko okazją do zwiedzenia ważnych miejsc, ale także do odpoczynku na łonie natury i cieszenia się pięknymi widokami. Dzień zakończyliśmy szaleństwem na basenie.