DRUGI DZIEŃ WYCIECZKI DO KOTLINY KŁODZKIEJ

23 maj 2024
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od zdobycia Szczelińca Wielkiego, najwyższego szczytu Gór Stołowych. Droga na szczyt prowadziła przez malownicze, skalne labirynty, które swoim wyglądem przypominały bajkowe krajobrazy. Wspinaczka była momentami wymagająca, ale widoki, które towarzyszyły nam po drodze, wynagradzały wszelkie trudy. Na szczycie czekała na nas niesamowita panorama rozciągająca się na całą Kotlinę Kłodzką oraz pobliskie góry. Widok z tarasu widokowego był naprawdę zapierający dech w piersiach, a cisza i spokój, które tam panowały, pozwalały na chwilę zadumy i odpoczynku.
Kolejnym punktem naszej wycieczki był spacer po Kudowie-Zdroju, jednym z najpiękniejszych uzdrowisk w Polsce. Kudowa zachwyciła nas swoim urokiem i spokojem. Przeszliśmy się po parku zdrojowym, gdzie mogliśmy podziwiać piękne, zadbane rabaty kwiatowe i starannie przycięte krzewy. W parku znajduje się także pijalnia wód mineralnych, gdzie skosztowaliśmy zdrowotnych wód, które podobno mają cudowne właściwości. Spacerując po Kudowie, mieliśmy również okazję zobaczyć zabytkowe budynki i urokliwe wille, które dodają temu miejscu wyjątkowego charakteru.
Cała wycieczka do Kotliny Kłodzkiej była niezwykle udana. Zachwyciliśmy się pięknem natury, a jednocześnie mieliśmy okazję odpocząć i zrelaksować się w malowniczych okolicznościach przyrody. Kotlinę Kłodzką z pewnością będziemy wspominać z uśmiechem na twarzy i planujemy wrócić tu ponownie, by odkryć kolejne jej uroki.