OSTATNI DZWONEK W TYM ROKU...

21 czerwiec 2024
rozbrzmiał o godzinie 9.00. Wtedy na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, rodzice, pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni oraz zaproszeni goście: wójt gminy Psary – Tomasz Sadłoń, radny powiatu będzińskiego – Przemysław Krasoń, radny Gródkowa – Robert Zieliński, sołtys - Sylwia Sudomierska – Wnuk wraz z członkami rady sołeckiej oraz przewodnicząca rady rodziców – Anna Małecka – Zmarlak wraz ze skarbniczką – Katarzyną Zapart.
W wakacyjny klimat wprowadził zgromadzonych krótki występ uczniów klas VI i VII.
Uroczysta akademia jak zwykle stała się okazją do podsumowania roku, wręczenia nagród, stypendiów i podziękowań. W sposób szczególny została wyróżniona uczennica klasy VI – Zosia Stachowska, która w sposób absolutnie zasłużony uzyskała najwyższą średnią w szkole oraz uczeń klasy I – Adaś Borciuch, który nie opuścił ani jednego dnia. Tytuł Najaktywniejszej Świetliczanki otrzymała Helenka Juszczyk z kl. II.
Pan radny Zieliński po raz kolejny ufundował nagrody dal uczniów wyróżniających się swoją postawą i wysoką kulturą osobistą.
Nie zabrakło również ważnego dla ceremoniału szkoły momentu przekazania opieki od sztandarem szkoły przez poczet klasy VIII – Alicję, Igę i Jaśka pocztowi klasy VII – Judycie, Hani i Piotrowi.
Dzisiejsza uroczystość miała jeszcze jeden wymiar. Żegnaliśmy nie tylko uczniów klasy VIII, ale również dwie panie przechodzące na emeryturę. Panie Jola Ciastoń i Ania Łata to nauczycielki gródkowskiej szkoły z imponującym dorobkiem, wychowawczynie wielu pokoleń. Nic więc dziwnego, że tyle osób chciało osobiście im podziękować i przekazać wyrazy uznania. Pan wójt, rada rodziców i rada sołecka złożyli gratulacje i wywołali łzy wzruszenia nie tylko u obu pań.
Na zakończenie pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia wspaniałych, słonecznych wakacji, a następnie uczniowie udali się na ostatnie w tym roku spotkania z wychowawcami.
fot. Aneta Poczęty
GALERIA